• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Pretend It's a City

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • The Report

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★½

  • Maniac

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • The Predator

  • Roma

  • Like Father

  • The Meg

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Uncharted: Live Action Fan Film

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

    ★★½