Sort by

Lee has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Gateway

The Gateway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superhost

Superhost

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Violation

Violation

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crisis

Crisis

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lucky

Lucky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry