Sort by

Jonathan has logged 13 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lila

Lila

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry