Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Antz

Antz

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Open Season

Open Season

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mutant Pumpkins from Outer Space

Mutant Pumpkins from Outer Space

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ghost of Lord Farquaad

The Ghost of Lord Farquaad

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Far Far Away Idol

Far Far Away Idol

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Three Diablos

Puss in Boots: The Three Diablos

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Jupiter's Legacy

Jupiter's Legacy

×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Turbo

Turbo

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hulk: Where Monsters Dwell

Hulk: Where Monsters Dwell

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man: Rise of Technovore

Iron Man: Rise of Technovore

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight!

Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight!

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man & Captain America: Heroes United

Iron Man & Captain America: Heroes United

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man & Hulk: Heroes United

Iron Man & Hulk: Heroes United

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invincible Iron Man

The Invincible Iron Man

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ultimate Avengers 2

Ultimate Avengers 2

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry