• Enola Holmes

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★★½

  • I Still Believe

    ★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Code 8

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • IO

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Replicas

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★½

  • Aniara

    ★★½

  • The Predator

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Alpha

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • The Darkest Minds

    ★★

  • Extinction

    ★★★

  • How It Ends

    ★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Overboard

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • God's Not Dead: A Light in Darkness

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★