RSS feed for Pink⚸Meanie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Tales from the Quadead Zone

Tales from the Quadead Zone

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Milo

Milo

1998
×
★★
Edit this entry  
05
The Muthers

The Muthers

1976
×
★★★
Edit this entry  
01
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
They Have Changed Their Face

They Have Changed Their Face

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
★★½
Edit this entry  
25
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
★★★
Edit this entry  
25
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
★★
Edit this entry  
23
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Edit this entry  
23
Fatal Lessons: The Good Teacher

Fatal Lessons: The Good Teacher

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Bad to the Bone

Bad to the Bone

1997
×
★★
Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
Evil Cat

Evil Cat

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Metalstorm: The Destruction of Jared-Syn

Metalstorm: The Destruction of Jared-Syn

1983
×
★★½
Edit this entry  
09
The Frozen Ghost

The Frozen Ghost

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ohyaku: The Female Demon

Ohyaku: The Female Demon

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
She-Devils on Wheels

She-Devils on Wheels

1968
×
★★★
Edit this entry  
02
Passionate Killing in the Dream

Passionate Killing in the Dream

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
The Barn

The Barn

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hell House

Hell House

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Edit this entry  
25
Weird Woman

Weird Woman

1944
×
★★★
Edit this entry  
24
Troma's War

Troma's War

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Assault! Jack the Ripper

Assault! Jack the Ripper

1976
×
★★★
Edit this entry  
21
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
★★½
Edit this entry  
21
Bunnicula, the Vampire Rabbit

Bunnicula, the Vampire Rabbit

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
Halloween is Grinch Night

Halloween is Grinch Night

1977
×
★★½
Edit this entry  
21
Halloween Safety

Halloween Safety

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Heretiks

Heretiks

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Time Enforcer

Time Enforcer

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Occupant

Occupant

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Floor 9.5

Floor 9.5

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Crying Bitch

Crying Bitch

2018
×
★★★★
Edit this entry