Pink⚸Meanie has logged 466 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Edit this entry  
31
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mischief Night

Mischief Night

2014
×
★½
Edit this entry  
30
Whispering Corridors

Whispering Corridors

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bring Me the Head of the Machine Gun Woman

Bring Me the Head of the Machine Gun Woman

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Demonic

Demonic

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sanatorium

Sanatorium

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
A Cadaver Christmas

A Cadaver Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Two Front Teeth

Two Front Teeth

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Silent Night, Bloody Night : The Homecoming

Silent Night, Bloody Night : The Homecoming

2013
×
½
Edit this entry  
16
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★
Edit this entry  
15
Leprechaun's Revenge

Leprechaun's Revenge

2012
×
Edit this entry  
15
The Girl in Room 2A

The Girl in Room 2A

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Torture Garden

Torture Garden

1967
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry  
10
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Minions

Minions

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
08
Girl Boss Revenge: Sukeban

Girl Boss Revenge: Sukeban

1973
×
★★★½
Edit this entry  
07
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Red Heat

Red Heat

1985
×
★★½
Edit this entry  
06
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★
Edit this entry  
06
Dismembering Christmas

Dismembering Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Elves

Elves

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Eagle's Blade

Black Eagle's Blade

1981
×
★★★½
Edit this entry  
04
Red Room

Red Room

1999
×
★★½
Edit this entry  
03
I am Jesus

I am Jesus

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Prowl

Prowl

2010
×
★½
Edit this entry  
01
Moonshine County Express

Moonshine County Express

1977
×
★★★½
Edit this entry  
30
Visceral: Between the Ropes of Madness

Visceral: Between the Ropes of Madness

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
★★★½
Edit this entry  
29
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Black Waters of Echo's Pond

The Black Waters of Echo's Pond

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Willies

The Willies

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★½
Edit this entry