• Suzume Locking Up the Doors

    ★★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Night's End

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Cat Burglar

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

  • Moonfall

    ★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • truth: 1 Night, 1 Room, 3 Baddest Bitches

    ★★★★

  • The 355

    ★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Silent Land

    ★★★★½

  • White Building

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Zalava

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★