Sort by

Sarah has logged 104 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ménilmontant

Ménilmontant

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Lyle

Lyle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of Buckout Road

The Curse of Buckout Road

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Inner Scar

The Inner Scar

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dream House

Dream House

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Harmony

Perfect Harmony

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
She Found Now

She Found Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love at First Fight

Love at First Fight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Déchaînées

Déchaînées

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seances

Seances

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suzanne

Suzanne

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Curiosa

Curiosa

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Les grandes forêts

Les grandes forêts

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Folks

Folks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Les solitudes

Les solitudes

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An Hour with Alice

An Hour with Alice

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Children of the Night

Children of the Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Newcomer

Newcomer

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry