Sort by

Sarah has logged 1,481 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Adam's Skirt

Adam's Skirt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
France Against the Robots

France Against the Robots

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Alone. Life Wastes Andy Hardy

Alone. Life Wastes Andy Hardy

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Christmas U.S.A.

Christmas U.S.A.

1949
×
★★★
Edit this entry  
27
Nuptiae

Nuptiae

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Between Dying

In Between Dying

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Physics of Sorrow

The Physics of Sorrow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let Your Heart Be Light

Let Your Heart Be Light

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Laila in Haifa

Laila in Haifa

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scare Me

Scare Me

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Pour Febe Elisabeth Velasquez, El Salvador

Pour Febe Elisabeth Velasquez, El Salvador

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Pop féminisme : des militantes aux icônes pop

Pop féminisme : des militantes aux icônes pop

2020
×
★½
Edit this entry  
17
She Is the Ocean

She Is the Ocean

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Funny Boy

Funny Boy

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Noroît

Noroît

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry