Sarah has logged 163 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saturday Church

Saturday Church

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Daughter

Daughter

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Passing

The Passing

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cremaster 3

Cremaster 3

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Posture

Good Posture

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bear

The Bear

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cremaster 2

Cremaster 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Velvet Underground and Nico

The Velvet Underground and Nico

1966
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mario Banana II

Mario Banana II

1964
×
★★
Edit this entry  
27
Mario Banana I

Mario Banana I

1964
×
★★½
Edit this entry  
27
Exploding Plastic Inevitable

Exploding Plastic Inevitable

1967
×
★★
Edit this entry  
27
Cremaster 4

Cremaster 4

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Garden

Star Garden

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Bloom of Yesterday

The Bloom of Yesterday

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twixt

Twixt

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Begotten

Begotten

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saria

Saria

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wedlock House: An Intercourse

Wedlock House: An Intercourse

1959
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sirius Remembered

Sirius Remembered

1959
×
★★½
Edit this entry  
25
Cat's Cradle

Cat's Cradle

1959
×
★★★★
Edit this entry  
25
Food

Food

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lovesong

Lovesong

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Orpheus

Orpheus

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Selva. A Portrait of Parvaneh Navaï

Selva. A Portrait of Parvaneh Navaï

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dwightiana

Dwightiana

1959
×
★★★
Edit this entry  
25
Arabesque for Kenneth Anger

Arabesque for Kenneth Anger

1961
×
★★★½
Edit this entry  
25
Olla

Olla

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Céline

Céline

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bye Bye Blondie

Bye Bye Blondie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elles... Les filles du Plessis

Elles... Les filles du Plessis

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Céline

Céline

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
When Pigs Fly

When Pigs Fly

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry