Sort by

Sarah has logged 966 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brutal

Brutal

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Room 9

Room 9

2021
×
Edit this entry  
30
Fou de Bassan

Fou de Bassan

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bush Mama

Bush Mama

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Now!

Now!

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Emitaï

Emitaï

1971
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beaches

Beaches

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spiritual Love

Spiritual Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien³

Alien³

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Get the Girl

Get the Girl

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Ali in Wonderland

Ali in Wonderland

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Fannie's Film

Fannie's Film

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Killing Time

Killing Time

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Irezumi

Irezumi

1966
×
★★★½
Edit this entry  
14
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cynthia

Cynthia

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
31

31

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Feral

Feral

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry