Sort by

Sarah has logged 93 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Stevie Nicks - 24 Karat Gold The Concert

Stevie Nicks - 24 Karat Gold The Concert

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★
Edit this entry  
27
Genderation

Genderation

2021
×
Edit this entry  
27
Bliss

Bliss

2021
×
Edit this entry  
26
Miguel's War

Miguel's War

2021
×
Edit this entry  
26
Mother(s)

Mother(s)

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Golden Years

Golden Years

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Only

If Only

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Drift Away

Drift Away

2021
×
Edit this entry  
24
As I Want

As I Want

2021
×
Edit this entry  
23
Tender

Tender

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Towards Tenderness

Towards Tenderness

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Heavenly Homecoming to Stars

Heavenly Homecoming to Stars

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The End of Suffering (A Proposal)

The End of Suffering (A Proposal)

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Timeless Bottomless Bad Movie

Timeless Bottomless Bad Movie

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
Edit this entry  
21
The Glass Room

The Glass Room

2019
×
Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
Edit this entry  
20
Two Snails Set Off

Two Snails Set Off

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Body Beautiful

The Body Beautiful

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Riddles of the Sphinx

Riddles of the Sphinx

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beans

Beans

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Just a Movement

Just a Movement

2021
×
Edit this entry  
18
Amanda

Amanda

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bloodettes

The Bloodettes

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wayward Fronds

Wayward Fronds

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sambizanga

Sambizanga

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Medusa

Black Medusa

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Moon, 66 Questions

Moon, 66 Questions

2021
×
Edit this entry  
15
Apologies

Apologies

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Chronic

Chronic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Strong Shoulders

Strong Shoulders

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fox

Fox

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
An Impossible Love

An Impossible Love

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
L'escalier

L'escalier

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Naturally

Naturally

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
I Am a Soldier

I Am a Soldier

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vincent

Vincent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Blind Sex

Blind Sex

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
French Kisses

French Kisses

2018
×
★★
Read the review Edit this entry