Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Night

American Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Housebound

Housebound

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Radhe Shyam

Radhe Shyam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beast

Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swell

Swell

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Einstein-Rosen

Einstein-Rosen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Satanica

Satanica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do No Harm

Do No Harm

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stalled

Stalled

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hard Broads

Hard Broads

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Our Father

Our Father

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birth of the Living Dead

Birth of the Living Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Father's Legacy

A Father's Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Polar Bear

Polar Bear

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Meltdown: Three Mile Island

Meltdown: Three Mile Island

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twin

The Twin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bigbug

Bigbug

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Privilege

The Privilege

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Child of Kamiari Month

Child of Kamiari Month

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
WeCrashed

WeCrashed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Crab

Black Crab

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Against the Ice

Against the Ice

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry