Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Eileen

Eileen

2023
×
★★½
Edit this entry  
26
Tótem

Tótem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Hobson's Choice

Hobson's Choice

1954
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
About Dry Grasses

About Dry Grasses

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Shayda

Shayda

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Menus-Plaisirs Les Troisgros

Menus-Plaisirs Les Troisgros

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
Ashkal: The Tunisian Investigation

Ashkal: The Tunisian Investigation

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Scarlet

Scarlet

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Tanner '88

Tanner '88

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Still Small Voice

A Still Small Voice

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Killing

Killing

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Love Life

Love Life

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
To the Moon

To the Moon

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Café Lumière

Café Lumière

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
03
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
Endless Content Forever

Endless Content Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Piaffe

Piaffe

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
So Evil My Love

So Evil My Love

1948
×
★★★
Edit this entry  
02
Plane

Plane

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Ivy

Ivy

1947
×
★★★½
Edit this entry  
30
O.C. and Stiggs

O.C. and Stiggs

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pinball: The Man Who Saved the Game

Pinball: The Man Who Saved the Game

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★½
Edit this entry  
28
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Edit this entry  
28
Happer's Comet

Happer's Comet

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beyond Utopia

Beyond Utopia

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Freelance

Freelance

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★½
Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Conference

The Conference

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★
Edit this entry  
19
Four Daughters

Four Daughters

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Edit this entry