David has logged 380 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
7 Chinese Brothers

7 Chinese Brothers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
No Way Out

No Way Out

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Stepmother Is an Alien

My Stepmother Is an Alien

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold Turkey

Cold Turkey

1951
×
Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Kansas City Bomber

Kansas City Bomber

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Edit this entry  
20
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Extinct

Extinct

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Out of Bounds

Out of Bounds

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Timecop

Timecop

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Land

Land

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Dog

Top Dog

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rudy

Rudy

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
23
Collision Course

Collision Course

1989
×
★½
Read the review Edit this entry