RSS feed for Stephen
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Kalani: Gift from Heaven

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★

  • Clemency

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★

  • The Farewell

    ★★★

  • ★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Quincy

    ★★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★½

  • High Life

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Aquarela

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★