RSS feed for David

David has logged 36 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Edit this entry  
29
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Island of Grace

Island of Grace

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Instant Family

Instant Family

2018
×
★½
Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Eye

The Eye

2002
×
★★
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★½
Edit this entry  
07
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry