Sort by

Dan has logged 41 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rio Lobo

Rio Lobo

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miner's Mountain

Miner's Mountain

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The War Wagon

The War Wagon

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trucks

Trucks

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Jake

Big Jake

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
From Hell to the Wild West

From Hell to the Wild West

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frequency

Frequency

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hero and the Terror

Hero and the Terror

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bender

Bender

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Django

Django

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
West of Hell

West of Hell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Four of the Apocalypse

Four of the Apocalypse

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry