Sort by

Dan has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trump vs the Illuminati

Trump vs the Illuminati

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Skin and Bones

Skin and Bones

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Split Second

Split Second

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Community

Community

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Basic Instinct 2

Basic Instinct 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
New Year's Day

New Year's Day

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Eater

Eater

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In Sickness and in Health

In Sickness and in Health

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Family Man

Family Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bakemono

Bakemono

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sacrifice

The Sacrifice

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shootist

The Shootist

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry