Sort by

DTavis has logged 24 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
WR: Mysteries of the Organism

WR: Mysteries of the Organism

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Curse of the Undead

Curse of the Undead

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kybalion

The Kybalion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry