• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★

  • Belle

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • After Yang

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Canvas

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Private Eyes

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Evangelion: [√] It Can (Not) Be True

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Making of Not Alone in Here

    ★★★★

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Capone

  • The Eddy

    ★★★

  • Shadowed

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★½