Sort by

denzel has logged 326 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Judy

Judy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bushworld Adventures

Bushworld Adventures

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Write the Future

Write the Future

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Misadventures of Rick and Morty

The Misadventures of Rick and Morty

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★½
Edit this entry  
11
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mixtape

Mixtape

2009
×
★★½
Edit this entry