Kei Nicro has logged 586 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost on Everest

Lost on Everest

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
More Than Family

More Than Family

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
25
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
25
Wind

Wind

2019
×
Edit this entry  
25
Purl

Purl

2018
×
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Haikyuu!!: vs. Akaten

Haikyuu!!: vs. Akaten

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Haikyuu!!: Riku vs. Kuu

Haikyuu!!: Riku vs. Kuu

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brush: A Fox Tale

Brush: A Fox Tale

2018
×
Edit this entry  
17
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Great Pretender

Great Pretender

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thappad

Thappad

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Coffin

Coffin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Goodbye Robin!

Goodbye Robin!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
La mémoire du Médaillon d'OR

La mémoire du Médaillon d'OR

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Sundown

Sundown

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mum's Sweater

Mum's Sweater

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
My Friend Who Shines in the Night

My Friend Who Shines in the Night

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La Bestia

La Bestia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
You Sold My Rollerskates?

You Sold My Rollerskates?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Li'l Spider Girl

Li'l Spider Girl

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Between the Devil and the Deep Blue Sea

Between the Devil and the Deep Blue Sea

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Wardrobe Dwellers

Wardrobe Dwellers

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Tokyo Marble Chocolate

Tokyo Marble Chocolate

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Gon, The Little Fox

Gon, The Little Fox

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Golden Frames in the Closet

Golden Frames in the Closet

2019
×
Edit this entry  
05
Creatures of the Wind

Creatures of the Wind

2019
×
Edit this entry  
05
A Fallen Fruit

A Fallen Fruit

2020
×
Edit this entry  
04
Edward

Edward

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wrath of Silence

Wrath of Silence

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You and I

You and I

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Acasă, My Home

Acasă, My Home

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry