Kei Nicro has logged 55 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sandekala

Sandekala

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Remote de Korosareru

Remote de Korosareru

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trunyan (Beyond the Lake)

Trunyan (Beyond the Lake)

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Resistance

A Resistance

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rain in the Sunshine

Rain in the Sunshine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Steel Rain 2: Summit

Steel Rain 2: Summit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goedam

Goedam

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul Music

Soul Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrarium Locker Room

Terrarium Locker Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beats Per Mizu

Beats Per Mizu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unbaedah

Unbaedah

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scarlet Innocence

Scarlet Innocence

2014
×
★★
Edit this entry  
23
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nose Nose Nose EYES!

Nose Nose Nose EYES!

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Manta Ray

Manta Ray

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brother of the Year

Brother of the Year

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Setengah Hari Kurang Sedikit

Setengah Hari Kurang Sedikit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Comes

It Comes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tamaran Hill

Tamaran Hill

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fresh To Move On

Fresh To Move On

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Suncatchers

Suncatchers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Geladiresik

Geladiresik

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
BNA

BNA

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Night

One Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Singsot

Singsot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sons

The Sons

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tilik

Tilik

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Baseball Girl

Baseball Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prognosis

Prognosis

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noor

Noor

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Return to Toyama

Return to Toyama

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
On Friday Noon

On Friday Noon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Yes or No

Yes or No

2010
×
Edit this entry  
10
High Way

High Way

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Listen

Listen

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Chicken

The Chicken

2020
×
Edit this entry  
06
Liar Land

Liar Land

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
No One Is Crazy in This Town

No One Is Crazy in This Town

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Gift

A Gift

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry