• To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

  • Joker

  • The Lion King

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Aladdin

  • The Perfect Date

    ½

  • Five Feet Apart

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Bird Box

  • First Man

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Destination Wedding

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Dude

    ½

  • I Feel Pretty

  • Alex Strangelove

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • Searching

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Girls Trip

    ★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★