• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

  • The Tender Bar

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Aline

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The VelociPastor

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Game Over, Man!

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle