Sort by

dylan has logged 217 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Read the review Edit this entry  
29
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry