• Lost Bullet

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

  • The Half of It

    ★★★

  • All Day and a Night

    ★★½

  • Rising High

    ★½

  • Coffee & Kareem

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Decline

  • Onward

    ★★★

  • Sergio

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Go!

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Shaft

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Ruthless

    ★★

  • Captive State

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • IO

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Replicas

    ½

  • Overlord

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Father of the Year

    ½

  • Bleach

    ★★½

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★★½

  • How It Ends

    ★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • The Week Of

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Death Wish

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★½

  • Bright

    ★★

  • Wheelman

    ★★½

  • 1922

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • Death Note

    ½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ★★★