• Focus

    ★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Project Almanac

    ★★½

  • Brooklyn

    ★★★

  • Unbroken

    ★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Two Night Stand

    ★★½

  • The Cobbler

  • The Maze Runner

    ★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • If I Stay

    ★★

  • The Giver

    ★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • Lucy

    ★★

  • Mommy

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • Godzilla

    ★★

  • 5 to 7

    ★★★

  • A Haunted House 2

  • Need for Speed

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Noah

    ★★

  • The Lego Movie

    ★★½

  • The Hungover Games

    ½

  • That Awkward Moment

    ★★

  • I, Frankenstein

    ½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • Ride Along

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★½

  • Ender's Game

    ★★½

  • Pokémon Origins

    ★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★½

  • Joe

    ★★★★

  • What If

    ★★½

  • Gravity

    ★★½

  • About Time

    ★★★

  • Jobs

    ★★

  • We're the Millers

  • The Wolverine

    ★★★

  • Kick-Ass 2

  • Turbo

  • After the Dark

    ½

  • World War Z

    ★★★

  • Despicable Me 2

    ★★

  • Monsters University

    ★★½

  • After Earth

    ½

  • Now You See Me

    ★★★

  • The Garden of Words

    ★★★★½

  • Pain & Gain

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★½

  • Safe Haven

  • Warm Bodies

    ★★

  • The Spectacular Now

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • The First Time

    ★½

  • Till Luck Do Us Part

  • Upside Down

    ★½

  • Looper

    ★★★½

  • Stuck in Love

    ★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½