RSS feed for Becca

Becca has logged 262 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Midway

Midway

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Little Mermaid Live!

The Little Mermaid Live!

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
Edit this entry  
22
Ted Bundy

Ted Bundy

2002
×
Edit this entry  
22
The Curse of Halloween Jack

The Curse of Halloween Jack

2019
×
Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
Edit this entry  
21
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Eli

Eli

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
★★
Edit this entry  
16
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Disappointments Room

The Disappointments Room

2016
×
Edit this entry  
14
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★
Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Slumber

Slumber

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Pure

Pure

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry