• Blade Runner 2049

  • Jerry Before Seinfeld

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Lego Ninjago Movie

  • Downsizing

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Borg vs McEnroe

  • It

    ★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • American Made

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • The House

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★★★

  • Rough Night

    ★★★

  • Good Time

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • The Wall

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • The Circle

    ★★

  • Mike and the Mad Dog

  • Sand Castle

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Louis C.K.: 2017

  • Power Rangers

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Win It All

    ★★★½

  • Table 19

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Fist Fight

    ★★½

  • Team Thor: Part 2

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Person to Person

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • The Discovery

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Lost in London

    ★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Fences

    ★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Catholics vs. Convicts