RSS feed for Lester

Lester has logged 38 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Spirit Lake

Red Spirit Lake

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Asylum

Asylum

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry