Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Aloha, Bobby and Rose

Aloha, Bobby and Rose

1975
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
Edit this entry  
07
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ransom

Ransom

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★½
Edit this entry  
03
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hiruko the Goblin

Hiruko the Goblin

1991
×
Edit this entry  
01
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Iguana

Iguana

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Nowhere to Run

Nowhere to Run

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★½
Edit this entry  
16
The Informer

The Informer

1935
×
★★★½
Edit this entry  
16
Stone

Stone

1974
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Bank Dick

The Bank Dick

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
Edit this entry  
12
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Being

The Being

1983
×
★★★½
Edit this entry  
09
Termites from Mars

Termites from Mars

1952
×
★★★
Edit this entry  
09
Bell Hoppy

Bell Hoppy

1954
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sock a Doodle Do

Sock a Doodle Do

1952
×
★★★★
Edit this entry  
09
Brave Little Tailor

Brave Little Tailor

1938
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Art of Self Defense

The Art of Self Defense

1941
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Death Game

Death Game

1977
×
★★★
Edit this entry  
05
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★½
Edit this entry  
02
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Master

Master

2022
×
★★★
Edit this entry