Sort by

c has logged 170 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read prior review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whose Streets?

Whose Streets?

2017
×
Edit this entry  
05
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read prior review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
23
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Aquarius

Aquarius

2016
×
Edit this entry  
17
Wadjda

Wadjda

2012
×
Edit this entry  
17
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Bit Of Scarlet

A Bit Of Scarlet

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bessie

Bessie

2015
×
Edit this entry  
19
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Edit this entry  
28
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
24
Women Who Kill

Women Who Kill

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
When We Rise

When We Rise

2017
×
Edit this entry  
22
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★
Edit this entry  
22
The Similars

The Similars

2015
×
Edit this entry  
21
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
Edit this entry  
02
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Edit this entry  
31
James Baldwin: The Price of the Ticket

James Baldwin: The Price of the Ticket

1989
×
Edit this entry  
29
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Skins

Skins

2017
×
★★★
Edit this entry