clara has logged 37 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
Edit this entry  
25
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
21
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
Edit this entry  
20
Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
Edit this entry  
11
Snatch

Snatch

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★
Edit this entry  
26
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Edit this entry  
04
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Blancanieves

Blancanieves

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
Edit this entry  
19
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lizzie

Lizzie

2018
×
Edit this entry  
21
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Edie & Thea: A Very Long Engagement

Edie & Thea: A Very Long Engagement

2009
×
Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read prior review Edit this entry  
11
Yentl

Yentl

1983
×
Read the review Edit this entry