• The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Making the Witcher

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Ava

    ★★½

  • Under the Riccione Sun

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Rich in Love

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • 18 Presents

  • My Mom is a Character 3

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Informer

    ★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

  • The Last Summer

  • Tolkien

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great