• Papai é Pop

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Elvis

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • O Pai da Rita

    ★★★½

  • Memory

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Vale Night

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Dog

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • The Desperate Hour

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Luca

  • In the Heights

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • My Friend Who Shines in the Night

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Boys in the Band

  • Tales of Tomorrow

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Epistolar

  • Emma.

    ★★★★★

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Airplane Mode

  • Goldman v Silverman

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Paradox of Democracy

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Hebe

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • K-12

    ★★★

  • The King

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Katherine Ryan: Glitter Room

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★