• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hollywood

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★

  • Simonal

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Oh, Ramona!

  • Isn't It Romantic

  • What Men Want

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Dumplin'

    ★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • 45 Days Away from You

    ★½

  • The Princess Switch

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Swiped

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Tobacconist

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Star Is Born

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Fahrenheit 451

    ★½

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★