• Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★

  • How to Breathe Out of Water

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Twenty Something

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Stone Heart

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Doutor Gama

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • When Facing the Things We Turn Away From

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Let's Be Tigers

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Curral

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • Colmeia

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½