Sort by

duda has logged 281 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Edit this entry  
19
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
Edit this entry  
04
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
Edit this entry  
04
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Balance

Balance

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry