duda 👻 has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man from the Future

The Man from the Future

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry