duda has logged 14 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Saturday

Saturday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Swan: Metamorphosis

Black Swan: Metamorphosis

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry