• Hustle

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½