Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Duda

Duda

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Duda
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Duda’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Island

    Island 2018

    ★★★ Watched by Duda 14 Aug 2022

    isso aqui foi tão genial

  • Knight of Cups

    Knight of Cups 2015

    ★★★½ Watched by Duda 06 Aug 2022

    esse terrence é muito kingo como pode

  • Thelma & Louise

    Thelma & Louise 1991

    ★★★★ Watched by Duda 24 Jul 2022

    caralho esse final... eu não estava esperando
    VAMOS, GALERA, MULHERES!
    gente, o feminismo nasceu aqui mesmo

  • The Tree of Life

    The Tree of Life 2011

    ★★★★½ Rewatched by Duda 24 Jul 2022

    esse daqui é para sentir

  • Encanto

    Encanto 2021

    ★★★½ Rewatched by Duda 16 Jul 2022

    não falamos do bruno não não não

  • Thor: Love and Thunder

    Thor: Love and Thunder 2022

    ★★★ Watched by Duda 08 Jul 2022 1

    cara, eu gostei bastante desse, era exatamente o que eu já estava esperando, então não teve nenhuma quebra de expectativa nem nada, a trilha sonora brilhou com guns n roses, as referências foram fodas, principalmente mencionarem interestelar hahaha, gostei da fotografia, o humor em excesso não me incomodou pois já é típico da marvel, e o christian bale cara... esse homem é espetacular demais, simplesmente o maior de todos, é um bom filme, vale a pena ir ao cinema assistir.

  • Jaws

    Jaws 1975

    ★★ Watched by Duda 03 Jul 2022 1

    chatao

  • Snow White and the Huntsman

    Snow White and the Huntsman 2012

    ★½ Rewatched by Duda 26 Jun 2022

    lixo, só assisto pela gostosona da charlize

  • The French Dispatch

    The French Dispatch 2021

    ★★½ Watched by Duda 26 Jun 2022

    preciso reassistir porque não prestei muita atenção 😭

  • The Happening

    The Happening 2008

    ★★½ Rewatched by Duda 25 Jun 2022

    eu adoro esse filme ruim

  • Lightyear

    Lightyear 2022

    ★★★ Watched by Duda 16 Jun 2022

    ao infinito e além 👉🏻👈🏻

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    Mamma Mia! Here We Go Again 2018

    ★★½ Watched by Duda 12 Jun 2022

    cura onde dói

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 28
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more on Journal.