• ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★½

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Being Mortal

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Spring Blossom

    ★★★

  • Memory House

    ★★

  • New Order

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★

  • Two War Images

  • Black Is King

    ★★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • She Who Lives Upstairs

    ★★½

  • Desperados

    ½

  • Sweat

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Hollywood

    ★★

  • The Half of It

    ★½

  • Normal People

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

  • Unorthodox

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • The Surrogate

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hater

    ★★½

  • The Shepherdess and the Seven Songs

    ★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Pari

    ★★★½

  • The Trouble with Being Born

    ★★★

  • Bad Tales

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

    ★★½

  • Veins of the World

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Mum, Mum, Mum

    ★★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Little Girl

    ★★★½

  • Father

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Sun Children

    ★★★

  • Cabeça de Nêgo

    ★★★★

  • Blood Sings

    ★★★

  • Sergio

    ★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½