Sort by

Jerry has logged 86 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love Exists

Love Exists

1960
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Transit

Transit

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
PASSION

PASSION

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Friday Night

Friday Night

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Edit this entry  
27
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
Edit this entry  
29
I've Got a Little Problem

I've Got a Little Problem

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pickpocket

Pickpocket

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Longest Nite

The Longest Nite

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Odd One Dies

The Odd One Dies

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rams

Rams

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lolo

Lolo

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Birth of Love

The Birth of Love

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
Turn Left, Turn Right

Turn Left, Turn Right

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Needing You...

Needing You...

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blue

Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Jubilee

Jubilee

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Urban Rashomon

Urban Rashomon

2013
×
★★★★
Edit this entry