Sort by

Duke1234 has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Edit this entry  
03
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★
Edit this entry  
08
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★½
Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Guilty as Sin

Guilty as Sin

1993
×
★★½
Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
15
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Room

The Room

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry