• Nope

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Something in the Dirt

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Hopper/Welles

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Childhood 2.0

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Separation

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • Smiling Friends

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★