Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marvel Studios Assembled: The Making of Loki Season 2

Marvel Studios Assembled: The Making of Loki Season 2

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw X

Saw X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wildling

Wildling

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nefarious

Nefarious

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Justice League: Warworld

Justice League: Warworld

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Legion of Super-Heroes

Legion of Super-Heroes

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Constantine: The House of Mystery

Constantine: The House of Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Kandahar

Kandahar

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Secret Invasion

Secret Invasion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wrath of Becky

The Wrath of Becky

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry